یاوران شب چراغ شیرازثبت :۸۴۸

نا بینایی ناتوانی نیست

وب سایت رسمی موسسه خیریه حمایت از کودکان
ونوجوانان نابینا تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور

عمر ما آنقدر طولانی نیست که مهربانی را به فردا بسپاریم

آدرس: شیراز/باهنرجنوبی/میدان پارسه/پاسارگاد غربی/خیابان صنعتگر/کوچه ۲۷/ پلاک ۱۲۰

کدپستی: ۴۷۱۳۸-۷۱۷۶۸

تلفن: ۸۴۲۴۱۸۸ ۷۱۱ ۰۰۹۸ نمابر: ۸۴۲۴۱۸۱ ۷۱۱
همراه: ۹۱۷۳۱۶۲۱۹۷ ۰۰۹۸

شماره حساب جام ۶۵۱۲۲۱/۸۷

آرشیو

تاثیر مواد غذایی بر کودکان اتیسم

 

 

به نام خدا

تهیه کننده : فاطمه افتاده

موضوع مقاله : تاثیر مواد غذایی بر کودکان اتیسم

 

 

 

 

مقدمه :

اتیسم ، معضلی است که ما مرتبا درباره آن چیزی می شنویم ولی اگر با این بیماری درگیر نباشیم ممکن است اطلاع مشخصی در باره آن نداشته باشیم . اتیسم ، یک بیماری مغزی است –روانی است که باعث معلولیت فکری و روانی می شود ، این بیماری اثرات منفی در روابط اجتماعی ، روابط ارتباطی ، رفتاری و علائق دارد . اتیسم معضل بسیار معمولی در بچه ها میباشد و معمولا در  سال اول زندگی بروز میکند و این بروز در پسران 4 مرتبه بیشتر از دختران میباشد ، یکی از مشاهدات جالب در رابطه با اتیسم ، ارتباط آن با غذا می باشد . قابل توجه است که نه والدین و نه اطبا رابطه بین اتیسم و غذا را دقیقا پیدا نکرده اند . البته این رابطه هنوز مورد بحث دست اندرکاران می باشد ولی دلایل زیادی برای صحت این رابطه وجود دارد . والدین کشف کرده اند که بعد از غذا خوردن غذاهای مخصوص فرزند آن ها که مبتلا به اتیسم هستند بدتر می شوند ، به این دلیل آن ها با دقت به این موضوع توجه کرده اند و بعد از مشاهدات زیاد به لاین نتیجه رسیدند که انواع مخصوصی از غذا ها منجمله : گندم ، جو ، لبنیات ، تخم مرغ و شوکولات برای این بچه ها مضر می باشد . اطفال و بچه هایی که مبتلا به اتیسم هستند در هضم پروتئین هایی مانند گلوتن و کاسین که در دانه جو و مواد لبنیاتی پیدا می شود اشکال دارند ، گلوتن و کاسین در معده ترشح شده و خود را به سلول های گیرنده آرامش خش در مغز شخص مبتلا به اتیسم متصل می کنند و این اتصال اثر معکوس روی عملیات معمولی مغز می گذارد ، در کنفرانس " شکست اتیسم"  در سال 1380 بسیاری از مراکز غذایی که مواد غذایی بدون گلوتن و کاسین آماده می کنند شرکت داشتند و والدین را با مسایلی که گلوتن و کاسین بوجود می آوردند آشنا کردند  .

در این مرحله سوالی که پیش می آید این است که در مواد غذایی مانند : گندم ، گندم سیاه ، جو و فراورده هایی که از جو درست شده به مقدار زیاد وجود دارد . گلوتن در برنج و سی زمینی وجود ندارد ، بدنبال رژیم گلوتن بین 6 تا 12 ماه بیشتر بچه هایی که مبتلا به تیسم بودند پیشرفت خوبی نشان داده اند .

کاسین یک نوع دیگر پروتئین هست که در تمام فر آورده های لبنیاتی از جمله : شیر ، کره ، ماست و سرشیر وجود دارد . محققین به این نتیجه رسیده اند که رژیم بدون کاسین برای اطفال مبتلا به اتیسم بین 3 تا 4 سال بسیار مفید می باشد . البته رژیم غذای بدون گلوتن و بدون کاسین بسیار مشکل میباشد ولی اثر مثبت آن در بهتر سازی بیماری اتیسم می تواند بسیار مهم و زیاد باشد . مهم این است که بیماری را آرام آرام به این رژیم عادت داده و بطور یک باره آنرا شروع نکرد .

 

 

دلایل غذایی :

اطفالی که مبتلا به اتیسم هستند غالبا گرفتار معضل های معده ای و روده ای مانند سختی در هضم غذا ، ازدیاد ناراحتی روده ای و تغییر در مدفوع می باشند . بعلاوه این ناراحتی ، کمبود مقاومت بدنی که نتیجه آن آلرژی های محیطی و حساسیت به غذا می باشد معمولا در این کودکان دیده می شود ، در این مواقع دستورات دکتر ایستی با دقت به عمل برسد . دستورهای معمولی دکتر ممکن است شامل رژیم مخصوص آلرژی ، رژیم پروتئین و استفاده از ویتامین های مختلف مثل روغن ماهی میباشد .

 

 

در مان های رژیمی و دارویی :

در طی 10 سال گذشته تحقیقات زیادی در این مورد انجام شده که نتایج برخی از آن ها حاکی از این است که افزودن برخی ویتامین ها مانند B6وB12 و همچنین حذف برخی مواد مانند گلوتن و کازئین از رژیم غذایی کودک میتواند در بهبود عملکرد سیستم گوارشی ، آلرژی ها و رفتار های کودک تاثیر مثبت داشته باشد و البته تمامی این تحقیقات و بررسی ها این مطلب را به صورت علمی و قطعی ثابت نمی کنند . تعدادی از داروهای بیماری های دیگر وجود دارند که در مورد بعضی از کودکان اتیستیک اثرات مثبتی نشان داده اند ، این داروها معمولا در درمان بیش فعالی و اختلالات توجه و نگرانی در کودکان اتیستیک موثر بوده اند . در اصل میتوان گفت هدف از استفاده از دارو در کودکان اتستیک کاهش رفتار های اختلالی در جهت استفاده بهتر و بیشتر کودک از جلسات درمانی میباشد که البته هر دارو با توجه به پزشک مورد نظر و هماهنگی وی باید منطبق باشد . شاید بتوان گفت یکی از بیشترین ویتامین های استفاده شده برای کودکان اتیستیک ویتامین Bمی باشد این ویتامین در ساختن آنزیم هایی که مغز برای فعالیت خود به آنها احتیاج دارد موثر است . در 18 تحقیقی که در مورد این ویتامین انجام شده نشان داده شده که دود نیمی از کودکانی که این ویتامین در رزیم غذایی آن ها بیشتر شده بود ، تاپیرات مثبتی در آن ها بوجود آمده بود که این تاثیرات شامل بهبود رفتار ، بهبود تماس چشمی ، توجه بیشتر و افزایش توانایی یادگیری در این کودکان بود ، در بعضی از کودکان ، روغن جگر ماهی که حاوی مقادیر فراوانی ویتامین های A , Dمیباشد تاثیرات خوبی در افزایش تماس چشمی و بهبود رفتاری داشته است . ویتامین Cنیز در عملکرد بهتر مغز تاثیر دارد و استفاده از آن در برخی از کودکان اثرات مثبتی را داشته است . در صورتیکه قصد استفاده از ویتامین ها را برای کودک خود داشتید میبایست حتما با دکتر متخصص کودک خود مشورت نمایید و در صورت لزوم آزمایشاتی را انجام دهید تا مطمئن شوید استفاده بیش از حد معمول این ویتامین ها اثرات جانبی و مخرب بر روی کودک شما نخواهد داشت .

 

 

 

 

 

 

 

پیشنهادهای غذایی برای اطفال مبتلا به اتیسم :

1-حذف کاسین و گندم از مواد خوراکی

2- کاهش در کاربوهایدرت و بالانس قند خون

3- ازدیاد در استفاده از تخم کدو ، تخم آفتابگردان و گردو

4- استفاده روزانه کنجد در غذاهای مختلف

5- حذف کامل مواد خوراکی که رنگ های شیمیایی دارند و نوشابه های گاز دار رنگی ( نوشابه سفید ، نوشابه سیاه و زرد )

6- حذف سوکرالوس ( شکر مصنوعی )

 

با امید به اینکه والدین و مدیران سازمان های کمک به کودکان مبتلا به اتیسم به این مسایل آشنایی یافته و در بهبودی این کودکان توجه مخصوصی به موادی که مورد استفاده غذایی آنان میباشد بنمایند.